BlackBerry’nin Çılgın Projesi Onaylandı Priv Geliyor

BlackBerry çok uzun süredir üzerinde çalıştığı ve Android işletim sistemine sahip olan telefonu Priv'i resmi olarak duyurdu. Telefonun detayları ve BlackBerry'nin CEO'su John Chen'in açıklamarı haberimizin devamında.

BlackBerry, satış oranlarının düşmesinden sonra değişik projelere yöneldi. Sonuç olarak kullanıcılara çok çılgın bir proje ile gelmeyi hazırlanıyor. Çok uzun süredir Venice olarak adlandırılan yeni akıllı telefon Priv olarak piyasaya çıkacak. Telefonun resmi duyurusu ise kısa süre önce yapıldı. Aslında Venice olarak çok sayıda haberde telefonun görselleri sızdırılmıştı ancak gerçek olup olmadığı hep tartışıldı. Çünkü fotoğraflarda telefonun kızaklı olduğu gözüküyordu ve resmi olarak duyurulan bilgiye göre telefon gerçekten kızaklı olacak.
BlackBerry CEO’su John Chen bir takım açıklamalarda bulundu. Chen, duyurulan telefonun bu yılın sonlarında piyasada yerini alacağını belirtti ve kullanıcıların güvenlik açıklarını bu telefonla kapatabileceğini ekledi. Android platformunda ki uygulamaların tümünü çok güvenlik şekilde kullanılabileceğini ifade etti.
Telefonun açılır kızaklı olması ve özelliklerinin çok üstün düzeyde olması kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bilmeyenler için ekleyelim, telefonun içerisinde Snapdragon 808 işlemci olacak ve bunun yanında tam tamına 3GB RAM olacak. Aynı zamanda çok da kaliteli bir kamera ile gelmesi bekleniyor.
Priv, BlackBerry’nin kurtarıcı meleğimi yolacak yoksa tamamen dibe çökmesine mi sebep olacak izleyip göreceğiz.